Tym razem chciałabym Wam przedstawić, albo po prostu zebrać w jednym miejscu, moich 10 ulubionych blogów budowlanych i wnętrzarskich, na które chętnie sama zaglądam, a i Was gorąco i szczerze do tego zachęcam. Jak się zapewne domyślacie – każdy z tych blogów to miejsce, w którym z przyjemnością spędzam czas. Niekiedy po to, aby popodziwiać piękne wnętrza i zainspirować się wystrojem, innym razem by poznać najnowsze trendy w urządzaniu domów czy mieszkań, albo zwyczajnie dowiedzieć się czegoś na tematy związane z budową domu. To co? Jesteście ciekawi kogo mam na swojej liście?

CONCHITA HOME by KASIA BOBOCIŃSKA

Na bloga Kasi nie da się zaglądać nieregularnie. Szczególnie od kiedy rozpoczęła swoje poszukiwania wymarzonego domu, który w końcu udało jej się znaleźć! Jestem bardzo ciekawa, jak Kasia go odrestauruje i będę z ciekawością śledziła jej postępy – a będzie pięknie, to wiadomo! Kasia zaskakuje swoimi pomysłami na prezentowane wnętrza. I nawet podczas przeprowadzonych metamorfoz, nie ma tutaj zadęcia! Pokazane są proste, ale jednocześnie ciekawe rozwiązania, które mogą zainteresować i zainspirować każdego, dla kogo ważna jest estetyka przestrzeni, w której żyje. To, co jeszcze uwielbiam na blogu Conchity to wnętrzarskie DIY – można się sporo nauczyć.

Blog jest dostępny pod adresem: http://www.conchitahome.pl/

HOME ON THE HILL

Lifestyle, inspiracje i wnętrza – ale zobaczcie sobie jakie piękne! Wstyd się przyznać, ale bloga Home on the Hill odkryłam na… Instagramie, a jest to jeden z piękniejszych Instagramów w sieci! Zachwyciły mnie cudowne, rodzinne zdjęcia i urok prezentowanych miejsc. Czasami całych przestrzeni, a czasami detali, które zawsze ale to zawsze prezentowane są w taki sposób, że nie sposób o nich zapomnieć. Home on the Hill prezentuje mieszkanie, do którego aż chce się wracać. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się stworzyć miejsce z podobnym klimatem.

Zajrzyjcie koniecznie: http://homeonthehill.pl/

HOUSELOVES

Bloga Karoliny śledzę od dawna, na długo zanim w ogóle w mojej głowie pojawiła się myśl o wybudowaniu domu. IMHO to TOP3 blogów budowlanych w Polsce. Skarbnica wiedzy na tematy związane z samą budową, a potem urządzaniem domu. Od pozwolenia na budowę, przez meandry związane z adaptacją projektu, ku realizacji, a potem urządzanie. Karolina krok po kroku pokazuje proces urządzenia chyba każdego wnętrza swojego domu, a pisze o tym tak, że ciągle ma się ochotę ją czytać. Lubię to!

Blog HouseLoves: https://www.houseloves.com/

PROJEKT STODOŁA

Blog nie jest może jakoś super rozbudowany i aktualizowany na bieżąco, ale warto się z nim zapoznać, jeśli myślicie lub zaczynacie przygodę związaną z budową domu. Dwoje architektów zaprojektowało nowoczesną stodołę, a teraz realizują projekt domu, który wymyślili. Dużo praktycznych porad, pisanych językiem, który jest w stanie zrozumieć praktycznie każdy, niezależnie od stopnia znajomości etapów czy elementów budowy domu (czyli np. ja). Poza tym lubię obserwować postępy prac, czytać argumenty przemawiające za wyborem niektórych rozwiązań. Warto!

Projekt Stodoła znajdziecie tutaj: https://www.projektstodola.pl

WNĘTRZA ZEWNĘTRZA

Ha, to tutaj mam dla Was niespodziankę. Magdę z bloga Wnętrza Zewnętrza poznałam przy okazji adopcji kota! To właśnie Magda, wraz z mężem Piotrem, mieli tak wielkie serce, że przygarnęli Mamę Kot wraz z jej malutkimi kociętami, dali dom całej kociej rodzinie, a potem pomagali w znajdowaniu nowych opiekunów. Do mnie trafiła właśnie rodzicielka, którą teraz nazywamy Figuśką (albo Figulcem) 🙂 Czemu o tym piszę? Ponieważ jak tylko przekroczyłam próg mieszkania Magdy i Piotra, wiedziałam, że znajduje się w przestrzeni ludzi kreatywnych, z ciekawymi duszami, pełnymi pomysłów! Mieszkanie naprawdę zrobiło na mnie wrażenie, a ja stałam się stałą Czytelniczką bloga Magdy. O wnętrzach, inspirująco, z poradami, DIY. Ciekawie i nietuzinkowo.

Link do bloga: http://www.wnetrzazewnetrza.pl/

RODZICE W SIECI

To moje odkrycie tego roku! Baaardzo fajny, rodzinny blog, prowadzony przez małżeństwo. Ciekawe, przyjemne, ale przede wszystkim mądre teksty. Mnie najbardziej interesują oczywiście te związane z budową domu! Bo rodzice w sieci budują i na bieżąco relacjonują postępy budowy. Lubię śledzić ich poczynania i Was też do tego zachęcam.

Adres bloga http://rodzicewsieci.pl/.

REFRESZING

Ah, kolejny blog, na którym dzieje się wiele wokół budowy domu, co oczywiście bardzo mnie cieszy. A do tego garść porad związanych z urządzaniem wnętrz, mebli! czy różnych DIY. To, co bardzo lubię na refreszingu, to wszelkie metamorfozy. I to nie tylko autorów bloga, ale i czytelników! Czyli generalnie da się, tylko trzeba chcieć. Jakie to pocieszające 😉

Wskakuje tu: http://www.refreszing.pl/

BUDUJĄCA MAMA

To jest dopiero fajna babka z tej Weroniki, czyli Budującej Mamy. Jeśli szukacie bloga budowlano – parentingowego, to jesteście w dobrym miejscu 🙂 Tu, podobnie jak na wszystkich wskazanych przeze mnie blogach, po prostu miło spędza się czas, a przy tym można uzyskać garść przydatnych informacji, których człowiek akurat potrzebuje. Zdecydowanie lubię to, a na bloga Weroniki zaglądam, ponieważ i ja jestem… budującą mamą 🙂

Link do budującej mamy: http://www.budujacamama.pl/

 GREEN CANOE

Nie no, tego bloga to chyba nie muszę Wam przedstawiać? Top of the top polskiej wnętrzarskiej blogosfery. Joasia, autorka bloga, pisze o wszystkim co dobre. I mówi prawdę! Green Canoe to blog, na którym dzieje się tak wiele, że nie sposób wymienić jednej rzeczy, wątku, fragmencie, na którym warto się skupić 🙂 Są i piękne wnętrza, są porady, miejsca, ludzie. Warto zajrzeć… gwarantuje Wam, że nie będzie to na chwilę.

Klasyka klasyków: http://greencanoe.pl

MOJA BUDOWA

I last but not least, nie jeden blog, ale cały serwis blogowy, skupiający budującą społeczność. Jeśli budujecie dom wg projektu zakupionego od pracowni, macie duże szanse, że ktoś ten dom wybudował, a wszystko opisał właśnie tu. Skarbnica wiedzy. Mnóstwo dzienników budowy, dzięki którym można uzyskać informacje w zasadzie na każdy temat. Ja, zanim zdecydowałam się na swój projekt domu, spędziłam tu mnóstwo czas, a nie zapowiada się, abym miała przestać. Jeśli budujecie dom, zajrzyjcie tu koniecznie.

Masa dzienników budowy: https://mojabudowa.pl/

I jak Wam się podobają moje typy? Podzielcie się też swoimi ulubionymi blogami, jeśli o którym nie wspomniałam (a zakładam, że mogło tak być 😉 ).

Ikona wpisu.

Shares