Chciałam napisać – 5 projektów nowoczesnych stodół, ale to nie byłoby do końca zgodne z prawdą, to napisałam, że chodzi o domy nowoczesne, co już jest bliżej sytuacji faktycznej. Oj, działo się ostatnio działo! Pisałam o tym już wcześniej – wiele wieczór spędziłam analizując różne projektu domów. A towarzyszyły temu tak różne emocje! Ekscytacja, płacz, rozczarowanie, pogodzenie… Istny emocjonalny roller – coaster! Ale było warto. Projekt domu wybrany, a z Wami mogę podzielić się innymi, które również rozważaliśmy.

Ale zanim to nastąpi, powiem Wam jak się zabrałam do projektu pt. szukanie wymarzonego domu.

PRACOWNIE PROJEKTÓW GOTOWYCH

Zaczęłam od przejrzenia ofert pracowni projektów gotowych. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłam, było zamówienie katalogów z projektami. Całe szczęście większość pracowni, które sprawdzałam, oferuje darmową wysyłkę katalogu. I właśnie tak polecam zrobić. To była bardzo dobra decyzja, bo mogłam na spokojnie zapoznać się z interesującymi mnie propozycjami i dokładnie je przeanalizować. I nie wydałam na to ani złotówki. Oczywiście, jak komuś się spieszy, większość tych katalogów, za jakieś 5 – 10 zł jest dostępna w Empiku 😉 Ja miałam frajdę z zamawiania, a w między czasie przeglądałam strony online.

Gdy katalogi do mnie przyszły, część dałam do przejrzenia Endrju i tak razem szukaliśmy tego jedynego. Również za każdym razem, gdy przychodziła do mnie rodzina, ochoczo sięgała po katalogi. A gdy wyjeżdżaliśmy na weekend i szykowała się dłuższa podróż – katalogi wędrowały ze mną do samochodu 🙂

OGLĄDANIE PROJEKTÓW W REALU

To punk nr 2 wyzwania pt. szukamy odpowiedniego projektu domu. Ameryki nie odkryję – zaczęliśmy oglądać domy już wybudowane. Odwiedzaliśmy znajomych, ale i zupełnie obce osoby, poznane na grupach budowlanych z internecie. Właśnie dzięki takim wizytom byliśmy w stanie ocenić wielkość pomieszczeń, ich rozkład, ogólną wielkość domów i parę innych czynników, które są kluczowe przy wyborze projektu. Podczas jeden z takich wizyt obejrzeliśmy HK 13 – dom pracowni HomeKoncept. Dobrze zrobiliśmy, bo widząc projekt na żywo i rozmawiając z inwestorem, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że jednak idziemy w klasykę i domy z dachem dwuspadowym.

PROJEKTY DOmów, które rozważaliśmy

Przechodząc jednak do rzeczy. Które projekty domów rozważaliśmy? Było ich kilka. To na pewno.

Pracownia HomeKoncept

Tu tak naprawdę mocno braliśmy pod uwagę dwa projekty: HK 13, który opisywałam tutaj, oraz HK 01, którego zdjęcie wklejam poniżej.

5 projektów domów, które rozważaliśmy

Link do projektu domu tutaj.

Co mi się podobało? Wiadomo – bryła, ciekawy rozkład pomieszczeń.. i inne rzeczy, które były dla mnie kluczowe przy wyborze projektu, a które opisywałam w tym wpisie. Czemu finalnie ten projekt odpadł? Zależało mi na tym, aby na parterze była duża, osobna sypialnia z łazienką i garderobą. Idealnie, jeśli znajdowała by się w kameralnej części budynki. Tu niestety tego zabrakło, a mały gabinet nie do końca nas przekonał. Nie tego szukaliśmy.

Ciekawie zapowiadał się również HK 51, ale szybko z niego zrezygnowaliśmy, ze względu na toporność bryły i bardzo słaby rozkład kuchni. HomeKONCEPT_51_zdjecie_1-1024x512

Link do projektu domu tutaj.

Domy z DobreDomy

Wydaje mi się, że ta pracowania ma słaby PR, ponieważ mało jej w sieci, a projekty ma całkiem fajne. Tutaj dosłownie zakochałam się w projekcie Dakota, ale Endrju nie chciał słyszeć o domu parterowym. Zobaczcie, czyż ten taras nie jest boski? A ten salon? Układ bardzo mi odpowiadał, ale cóż…. kompromisy… kompromisy 🙂 Natomiast, jeśli Wy szukacie pięknego domu bez poddasza, z fajnym rozkładem pomieszczeń, koniecznie rozważcie Dakotę.

Zrzut ekranu 2017-10-16 o 22.19.43 dakota_w1 dakota_w6 dakota_w8

Kolejny projekt tej samej pracowni – Oktawiusz, baaaaardzo fajny dom z dachem dwuspadowym. Dla nas ciuteczkę za mały.

oktawiusz_w4 oktawiusz_w8

Generalnie naprawdę zachęcam Was do przejrzenia projektów tej pracowni. Duży wybór domów o powierzchni od 120m2 do 160m2.

Pracownia Domy z Wizją

80% domów tej pracowni, to domy nowoczesne, takie jak np. nowoczesna stodoła i dom o nazwie Odważny 2.

Zrzut ekranu 2017-10-16 o 22.29.42

My aż tacy odważni nie jesteśmy, ale poważnie zastanawialiśmy się nad projektem Nowoczesny 2.

Zrzut ekranu 2017-10-16 o 22.34.17 Zrzut ekranu 2017-10-16 o 22.34.31

Czemu się nie zdecydowaliśmy na ten projekt? Będę nudna. Brak dużej sypialni na parterze. Ale dla osób, dla których nie ma to znaczenia – projekt jest świetny!

I kolejne projekty, którym się przyglądaliśmy, znajdowały się w pracowni Archon.

Tutaj dłużej zastanawialiśmy się nad projektem Santini. Czemu odpadł? Mały gabinet na dole (niestety), wysunięty garaż, który nie do końca mi się podobał, oraz – złe usytuowanie wobec stron świata, co finalnie przekreśliło ten projekt. Ale to piękny dom! Polecam go rozważyć, nam na długo zapadł w pamięć.

widok-1-projekt-dom-w-santini-g2__280 widok-2-projekt-dom-w-santini-g2__281

Podsumowując

Setki przejrzanych projektów, z czego najbardziej urzekły nas:

HomeKoncept 13

HomeKoncept 01

HomeKoncept 51

Dakota

Oktawiusz

Nowoczesny 2

Santini

A na co finalnie się zdecydowaliśmy? Jeśli wnikliwie śledzicie bloga, to pewnie się domyślacie 🙂 Obiecuję, że już na dniach o tym napiszę.

Shares