Omlet z borówkami. To jest taki omlet, który można robić codziennie, jeśli rano dysponujecie odrobiną czasu. Ja staram się zawsze dobrze zorganizować, i np. zanim siądę do książki czy gotowania obiadu, nastawiam pranie. Wtedy coś już chodzi w tle, a ja mogę się brać za kolejną czynność. Tak jest i w przypadku mojego szybkiego, porannego omleta z borówkami. To jest w ogóle majstersztyk. Pyszota. Idealny dla dzieci i ich matek, które chcą smukło wyglądać 😊

Podaje składniki wg mojego rozkładu makrosów (czyli zapotrzebowania na białka, tłuszcze i węgle). Wasza porcja może być proporcjonalnie mniejsza:

  • 4 jajka
  • 1 łyżka kakao
  • 1 łyżka łusek babki jajowatej lub zmielonego siemienia lnianego
  • 10 ml mleka roślinnego (oprócz sojowego)
  • borówki
  • łyżeczka ksylitolu lub innego słodzidła

Piekarnik nastawcie na 190 st. Ubijacie białka na sztywno, najlepiej ze szczyptą soli. Po ubiciu dodajecie pozostałe składniki (oprócz borówek) i ubijacie jeszcze chwilę na wolniejszych obrotach, do połączenia składników. Masę wykładacie na rozgrzaną, teflonową patelnie. Posypujecie borówkami. Smażycie na średnim ogniu przez kilka minut (nie przekręcacie na drugą stronę), a następnie patelnię z omletem wkładacie do nagrzanego piekarnika na jakieś 10 minut (sprawdźcie jaką macie rączkę, bo plastykowa się rozpuści pod wpływem ciepła). Wyjmujecie i konsumujecie. Prosty przepis, prawda?

Moim chłopcom taki omlet z borówkami polewam jeszcze odrobiną syropu klonowego lub żurawinowego. Zajadają się nim we dwóch. Jeśli chcecie, aby takim omletem mogła się raczyć cała rodzina – wszystkie składniki wykorzystajcie x 2! Smacznego! I dajcie znać koniecznie, jak Wam wyszło.

Jeszcze w kwestii organizacji. Przygotowanie omletu z borówkami do momentu włożenia do piekarnika zajmuje jakieś 7 minut, no może ciut więcej, ale niewiele. W czasie, kiedy omlet się piecze, ja biorę szybki prysznic oraz ubieram się do pracy (albo chociaż zdążę przygotować ubrania). W ten sposób przygotowanie pożywnego śniadania zajmuje mi naprawdę dosłownie tylko kilka minut 😊

Szybko, smacznie i prosto. Tak jak lubię 👍

Shares